Võtke sihikule mastiit ja vähendage somaatiliste rakkude arvu
ADF-hügieenisüsteemi kasu on näha kohe pärast lüpsmist – ajastus on täiuslik
Pärast lüpsi avatud nisakanal saab hetkega nakkusvastase kaitse, mis vähendab märkimisväärselt ohtu, et negatiivne rõhk tõmbab bakterid vahetult pärast lüpsmist avatud nisakanalisse. Lehmadevaheline ristsaastumine on kontrolli all, sest nisakanne puhastatakse lüpsmiste vahel automaatselt. Puhastatud nisakummid on kasuks iga lehma igale nisale. Lehmade parem tervis hoiab kokku raha, suurendab piimatoodangut ja säästab aega. Paljud ADF-süsteemi kasutavad farmerid ütlevad, et nüüd, kui mastiidijuhud ja somaatiliste rakkude arv on kontrolli all, saavutavad nad täiendavaid laktatsioone ja kari on pikaealisem.
Mastiit! Mis see teile maksma läheb?
Ühe kliinilise mastiidijuhu keskmiseks
maksumuseks peetakse umbes 211 naela*
Seda ei tekita mitte ainult mastiidi ravimise ja veterinaarkulud, vaid ka teised kaudsed kulud, nagu praakpiim, vähenenud piimakus ja piima halvenenud kvaliteet, sigivusprobleemid, suuremad kulud karja täiendamiseks, geneetilise potentsiaali kadu ja täiendav tööjõuvajadus.
Kuidas aitab ADF?
- Manustab nisakastutusvahendit, kui nisa on kõige haavatavam.
- Tagab alati ühtlase kastutuse.
- Hävitab baktereid.
- Soodustab nisade head seisundit.
- Puhastab põhjalikult iga nisakummi.
- Välistab ristsaastumise.
- Suurem piimatoodang.
- Parem piimakvaliteet.
- Väiksemad mastiidi ravikulud ja loomaarstivead.
- Väiksemad praakimiskulud.
Säästab teie aega
Traditsioonilised lüpsijärgsed protseduurid ei ole mitte ainult aeganõudvad, vaid ka katkestavad lüpsmise ja nende käigus võib tekkida inimlikke vigu.
Kastutus- ja loputusprotsessi automatiseerimisel kastab ADF-i lihtne ja tugev süsteem lehmade nisad automaatselt kohe pärast lüpsi kastutusvahendisse (pehmendavad ja puhastavad automaatselt, nii et need on järgmise lehma jaoks valmis.
Tavaliselt vähendab ADF-süsteemi paigaldamine lüpsmise aega 20% võrra.* See omakorda tähendab teie ettevõtte töötundide, elektrikulu, teenuste kulu ja amortiseerumise vähenemist.
Säästke raha tööjõukuludelt
ADF-süsteem on muutumas kohustuslikuks tänapäevastele piimakarjakasvatajatele, kes tahavad efektiivsust ja kasumlikkust suurendada.
ADF vähendab laienevate farmide lisatööjõu vajadust (lüpsiprotsessi suurem automatiseerimine), aidates suurendada farmide tasuvust. Kui te välistate vajaduse käsitsi nisakumme kastutada ja nisakanne loputada, saate lüpsiplatsi läbilaskvuse maksimumini viia ning tähtsale lüpsitööle keskenduda. ADF teeb topelttööd – hoiab teie lehmad tervematena ja tööjõukulud kontrolli all. Te näete sellest saadavat kasu seal, kus see on kõige tähtsam: oma rahakotis.
Kas teadsite?
Käsitsi 200 lehmale kaks korda päevas nisakastutuse tegemine võrdub 500 töötunniga aastas. Selle ajaga saaksite midagi kasulikumat teha.
Lihtne paigaldamine
ADF-süsteemi saab paigaldada igat tüüpi lüpsiplatsile, nii uuele kui ka vanale.
Meil on kogemusi ADF-süsteemi paigaldamisel igat tüüpi lüpsiplatsidele, sealhulgas kalasaba-, pöördseadmega, kiirväljaajamisega, paralleellüpsi/kalasabalüpsikarussell- ja paralleellüpsiplatsidele.
ADF-süsteemi uuenduslik disain tähendab, et seda saab paigaldada lüpsikordade vahel ja see häirib lüpsmist väga vähe. Seda saab hakata kasutama ja sellest kasu saama kohe pärast paigaldamist.
Nisakastutusvahend ja nisakummid
Et te saaksite oma investeeringust maksimaalset kasu, soovitab ADF Milking kasutada kvaliteetset nisakastutusvahendit.
ADF-i soovitatav nisakastutusvahend sisaldab parimaid koostisosi, mis on bakteritega võitlemisel hämmastavalt tõhusad, hävitades 99,99% bakterirakkudest 30 sekundiga, samal ajal kui kelmet moodustav pehmendaja annab kauakestva kaitsekihi ja suurepäraselt siidised nisad. ADF Milkingu nisakummid on optimaalse lüpsijõudluse saavutamiseks välja töötatud peenmehaaniliselt ja uudse disainiga, mis hoiab samal ajal lehmade udaratervist. Täiusliku sobivuse tagamiseks on nisakummide valik suur. Nisakastutusvahendi pihustamine nisakummi ülakambrisse aitab ainulaadsel moel vabaneda nisakummi ülakambrisse jäänud vaakumist ja tagada nisakannu õrn ning stressivaba eemaldamine.
Viis lihtsat etappi
Lüpsi lõpp – protsess algab |
Kastutusvahend kantakse nisadele |
Nisad on kastutatud ja kaitstud |
Algab puhastusprotsess |
Nisakannud on valmis |
Kui lüpsi lõpul vaakum välja lülitatakse, pihustatakse nisakastutusvahend kollektorisse. | Nisakastutusvahend kantakse nisale samal ajal, kui nisakann automaatselt eemaldatakse. | Mõne sekundi jooksul pärast lüpsmise lõppu on nisad kastutusvahendiga kaetud. | Pärast eemaldamist desinfitseeritakse ja loputatakse kõik nisakannud põhjalikult. | Nisakannud on puhtad ja järgmise lehma jaoks valmis. |